Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 508 komentarzy

uwagi emerytki

elig - jestem na emeryturze i lubię to

Szymowski oskarża Pawlaka i rząd - protokoły zdrady

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To skrót notki, w której omawiam artykuł Leszka Szymowskiego "Protokoły zdrady" z nr 23 "NCz!". Opisuje on niekorzystne zmiany w kontrakcie jamalskim dotyczącym importu gazu z Rosji.

"Protokoły zdrady" to artykuł Leszka Szymowskiego w nr 23 "Najwyższego Czasu".  Omówione w nim są dwa protokoły podpisane w dniu 29.10.2010 przez Waldemara Pawlaka oraz Igora Sieczina /linki do nich znajduja się w komentarzach Aleksandra Ściosa do pierwotnej wersji tej notki/.  Zmieniają one kontrakt jamalski z 1993 r. i zawierają postanowienia skrajnie niekorzystne dla Polski.

  Az do 2022 r. będziemy sprowadzać 1,5 raza wiecej gazu niz potrzebujemy.  Nasz kraj stracił kontrolę nad EuRoPol Gazem, zajmującym się przesyłaniem gazu.  Firma ta umorzyła Gazpromowi 1,2 mld złotych długu.  Szymowski pisze: "Mamy więc do czynienia z gigantyczną aferą, której skutki będziemy odczuwać co najmniej przez 11 lat.".

  Pełna wersja tej notki z dalszymi szczegółami i linkami jest  /TUTAJ/. ....

KOMENTARZE

 • Opinia publiczna
  Czy opinia publiczna ma jeszcze jakikolwiek wpływ na polityków, czy też ich arogancja nie zna już granic
 • @Jerzy Bielewicz
  Nie jesteśmy wyborcami PSL i ich działaczami, samo OSP (twardzi, odważni ludzie konkretu) powinno zrobić porządek z lobbystą Gazpromu, interesu Rosji, a swoim prezesem związku OSP. Powinniśmy mocno zaatakować PSL, w tej kadencji naprawdę mocno się podłożyli spadkobiercy nie tyle niepodległościowego Witosa, co sowieckiego ZSL.

  Odpowiednia kampania negatywna (czyli pisanie o nich samej prawdy) powinna PSL wypchnąć poza scenę, poniżej progu 5%. Te kilka procent wyborców wnerwionych na PSL na KOGOŚ innego zagłosuje. Powiedzmy połowa z nich na PiS, ale reszta? Może na OLW... dzięki NE. To w prezencie 2-3% na start.
 • @Jerzy Bielewicz
  To drugie !!!
 • @elig
  PSL ma twardy elektorat na wsi. Trudna sprawa aby dotrzeć do nich z jakąś rozsądną polityką ale czas negowania może dać te parę procent dla PISSu.Pozdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31